Kassatieto on kesälomalla viikot 29–30, jolloin toimistomme ja varastomme ovat suljettuina.
Paperikassi logolla
Yleinen

Logopainatustuotteet, jotka kertovat brändisi tarinan

Brändisi näkyy joka päivä. Kassissa, kassakuitissa, työasussa, etiketissä. Jokainen näistä kosketuspisteistä joko vahvistaa yrityskuvaasi tai jää huomiotta.

Logopainatustuotteet ovat yksi tehokkaimmista tavoista tehdä brändistäsi tunnistettava siellä, missä asiakkaasi oikeasti liikkuvat.

Jokainen tuote on kosketuspiste brändillesi

Asiakas kantaa kassiasi kaupungilla. Henkilöstösi työskentelee logolla varustetussa asussa. Kuitti tulostuu rullalta, jossa on yrityksesi tiedot. Nämä hetket eivät ole pieniä.

Logopainatus muuttaa tavalliset tarvikkeet aktiivisiksi brändilähettiläiksi. Kassit logopainatuksella, etiketit, painetut vaatteet ja muut myymälätarvikkeet logolla kertovat yhtenäistä tarinaa yrityksestäsi ilman lisäponnisteluja.

  • Kassit logopainatuksella lisäävät näkyvyyttä jokaisen ostoksen jälkeen
  • Painetut vaatteet luovat ammattimaisen yhtenäisen ilmeen henkilöstölle
  • Etiketit ja pakkaustuotteet viimeistelevät asiakaskokemuksen
  • Jokainen tuote toimii myös markkinointiviestinä

Laaja tuotevalikoima – yksi kumppani, yksi yhteyshenkilö

Painotuotteiden tilaaminen monelta eri toimittajalta syö aikaa ja hajottaa brändi-ilmeen. Kassatieto kokoaa kaiken saman katon alle.

Valikoimasta löydät kaikki logopainatustuotteet yhden tilauksen alla:

  • Paperikassit
  • Kassirullat ja lämpöpaperit
  • Etiketit ja tarrat
  • Painetut vaatteet
  • Toimistotarvikkeet, PALPA-säkit ja apteekkituotteet

Yksi yhteyshenkilö tuntee yrityksesi tarpeet ja hoitaa kokonaisuuden. Ei koordinointia, ei välikäsiä, ei hajautunutta tilaushistoriaa.

Paperikassien painatuksessa Kassatieto tarjoaa kaksi selkeää vaihtoehtoa. Digipaino alkaa 100 kappaleesta ja painatus tehdään kassin etu- ja/tai takapuolelle. Flexopaino sopii suurempiin tilauksiin ja mahdollistaa painatuksen myös kassin sivuille.

Suunnittelupalvelu, joka tekee brändistäsi yhtenäisen

Hyvä idea jää puolitiehen, jos painatuksen toteutus ei vastaa tavoiteltua ilmettä. Kassatiedon suunnittelupalvelu varmistaa, että yrityksesi visuaalinen identiteetti näkyy oikein jokaisessa tuotteessa.

Voit hyödyntää valmiita aineistojasi tai antaa asiantuntijoiden auttaa suunnittelussa alusta asti. Lopputuloksena on yhtenäinen brändi-ilme, joka toistuu johdonmukaisesti kassissa, asussa ja etiketissä.

  • Asiantuntijat auttavat painatuksen suunnittelussa tarvittaessa
  • Valmiit aineistot otetaan vastaan ja viedään tuotantoon
  • Yhtenäinen ilme kaikissa tuotteissa, ei vain yksittäisissä materiaaleissa

Tämä on erityisen arvokasta yrityksille, joilla ei ole omaa graafikkoa tai joilla on tarve päivittää ilmettä nopeasti.

Tilaa logopainatustuotteet helposti verkosta tai suoraan myyntiin

Logopainatustuotteiden tilaaminen on tehty helpoksi. Voit selata tuotteita ja tehdä tilauksen suoraan verkkokaupasta, tai ottaa yhteyttä ja sopia tilauksen suoraan myyntitiimin kanssa.

Kassatieto palvelee jälleenmyyjiä, myymäläketjuja, erikoismyymälöitä, päivittäistavarakauppiaita ja apteekkeja. Kokemus usealta toimialalta tarkoittaa, että tarpeesi ymmärretään heti.

  • Verkkokaupasta tilaus onnistuu milloin tahansa
  • Henkilökohtainen palvelu yhdeltä yhteyshenkilöltä
  • Yli 50 vuoden kokemus painotuotteista yrityksille
  • Kotimainen perheyritys, nopea reagointi

Ota seuraava askel kohti yhtenäistä brändi-ilmettä. Ota yhteyttä ja kerro tarpeistasi, tai tutustu valikoimaan suoraan verkkokaupassa.

Kassatiedon asiantunteva tiimi
Kassatieto
Asiakaspalvelu

045 7731 2021
asiakaspalvelu@kassatieto.com

Perheyritys ja luotettava kumppani

Millälailla voimme olla avuksi?

Tahdomme rakentaa asiakkaidemme kannalta parhaita ratkaisuja ja auttaa haluttuun lopputulokseen.
Lue lisää

Tutustu meihin tarkemmin

Jätä yhteydenottopyyntö

Toivottu yhteydenottotapa*
GDPR*
Tai ota yhteyttä
Asiakaspalvelu

asiakaspalvelu@kassatieto.com
045 7731 2021

Apteekit, Vienti

Benjamin Hornborg
benjamin.hornborg@kassatieto.com
050 541 1770

Kauppiaat, Jälleenmyyjät, Myymäläketjut

Joni Luttinen
joni.luttinen@kassatieto.com
044 575 2578

Pk-yritykset, myymälät

Salla Ristimäki
salla.ristimaki@kassatieto.com
045 127 9966

Työvaatteet

Mika Ilkko
mika.ilkko@kassatieto.com
040 484 2584

Tukut, suurasiakkaat

Anna Koiranen
anna.koiranen@kassatieto.com
040 901 2711